O mobilných domoch

Mobilné domy sú vyrobené na ciel bývania. Výrobné firmy prvorade sú projektované na chaty a na výkendové domy, ale novšie modely už sú vhodné na celoročné bývanie.

Majú ich radi na rybárské alebo na polovacie domčeky, ale môzu byt aj sídlové kancelárie a na prechodné ubytovanie.

 

Vdaka ich mobilite tak sú vyrobené, že dlžky osy s pomocou dvoch kolies sa dajú lahko pohybovat´. Všeobecne na pôvodné misto sa dajú lahko z traktorom alebo z džípom odťiahnút. Na dlhšie cesty mobilné domy vozia na kamionoch alebo na prívesoch.

 

BK bulebird.gifABI-Logo.pngatlas.gifwillerbylogo.png 

 

 

V západoeurópskych štátoch už viac desaťročia tieto mobilné domy sú úspešné s anglickými projektatmi-výrobcami, ako napr. Atlas, Carnaby alebo Willerby. Na trhu existujúcé mobilné domy sú vyrobené na anglický a európský štandard s celkovo zariadením nábytkom.

 

Mobilné domy majú rozličné rozmery, ako šírka a dlžka. Najčastejšie 3,10 m, 3,70 m šírke sú vyrobené tieto mobilné domy, v dlžke sú od 7 az do 12 metrov.

 

V pokrití najčastejšie sú malované hliníki alebo zriedka PVC. Všeobecne mobilné domy majú 2 vchody, ale sú aj také modely, ktoré sú zariadené s jedným vchodom. Na spodku mobilných domoch možno lahko vodu, elektrinu, plyn a kanalizáciu napojit aj bez odborníka za krátkú dobu.

 

Ich funkčná vybavenosť je úplne zariadená s sedacou súpravou, obyvačkou, kuchyňou, jedálňou, s kúpelňou a záchodom. Všeobecne sú jedno-dvoj, alebo trojspálnové, ale možu byť aj štvorspálnové.

 


mobilhaz alaprajz.jpg

 

Rôzne rozmery v závislosti na veľkosti

 

mobilház szobakialakítások.jpg

 Trenance.jpg

Odborné poradenstvo

2881 Ászár, Kossuth Lajos utca 48.
0911-35-97-49